Main menu

19. Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Verseny - végeredmény

Nyíregyháza, 2017. március 3.

 

Március 3-án rendezték meg 19. alkalommal a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

 

A NÉPTÁNC VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

III. korcsoport:

I. hely: Újfigurás Táncegyüttes Kamaraegyüttese
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium Táncművészeti Tagozata, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Szilágyi Zsoltné Ujlaki Marianna, Mikulics Ádám

 

A verseny Vándordíját kapta:
Újfigurás Táncegyüttes Kamaraegyüttese, Nyíregyháza (Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium Táncművészeti Tagozat)

 

A NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

SZÓLISTÁK VERSENYE

III. korcsoport

I. hely: Borbáth Szilveszter
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Táncművészeti Tagozat 10. évfolyamos növendéke
Oktató: Bartháné Kallós Angelika

 

A verseny Vándordíját kapta:
Borbáth Szilveszter - Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza

 

Pályázati táncverseny eredmények: NÉPTÁNC kategóriában

Különdíj:
- Kocsis Vivien 12. évf., Lantos András 13. évf. – a Szabolcs Néptáncegyüttes különdíja
- Kondráth Kinga 13. évf.– Nyíregyháza város különdíja

Közönségdíj: Bari Dóra Gabriella 13.évf.
Felkészítő mester: Antal Dóra

1. helyezett: Biró Gréta Dorina 10. évf. – Németi Márk 10. évf.
Felkészítő mesterek: Szilágyiné Ujlaki Marianna és Mikulics Ádám

2. helyezett: Lantos András 13.évf
Felkészítő mesterek: Mikulics Ádám, Szilágyi Zsolt, Antal Roland

3. helyezett: Szabó Eszter 12. évf.
Felkészítő mesterek: Csurák Ildikó Júlia és Márton Attila

UNIVERZITAS gyűrű: Lantos András 13.évf.
Felkészítő mesterek: Mikulics Ádám, Szilágyi Zsolt, Antal Roland

Eredmények: Kortárs,- moderntánc kategóriában

Különdíj:
Petrényi Írisz 11.évf.– Nyíregyháza város különdíja

Közönségdíj: Bogár Edina 13.évf.
Felkészítő mester: Némethy Mária

1. helyezett: Haller Dorisz 13.évf.
Felkészítő mester: Némethy Mária

2. helyezett: Nagy Zsanett 10.évf.
Felkészítő mester: Legeza Krisztina

3. helyezett: Kercsó Attila 11.évf.
Felkészítő mester: Szakály Viktória

UNIVERZITAS gyűrű: Márföldi Bea Emese 13.évf.
Felkészítő mester: Némethy Mária

 

VII. ORSZÁGOS KLASSZIKUS BALETT- ÉS MODERN TÁNC VERSENY

Eredményeink:

IV. korcsoport - moderntánc kategória – szóló forma:

II. helyezettje: Haller Dorisz 13. TM növendék – a Sarki fény című koreográfiával
– koreográfus: Gulyás Anna,
Felkészítő mesterek: Némethy Mária és Szakály Viktória

IV. korcsoport - moderntánc kategória – szóló forma:

III. helyezettje: Bogár Edina 13. TM növendék – az „Énbezárva” című koreográfiával
– koreográfus: Gulyás Anna,
Felkészítő mesterek: Némethy Mária és Szakály Viktória

A gálaműsor szereplői lettek még:

Dorka Dóra 12. ZK-TM és Rácz Diána Barbara 12. TM tanulói: A perpetuum kapcsolat című koreográfiával
– koreográfus: Gulyás Anna,
Felkészítő mesterek: Szakály Viktória és Némethy Mária