Main menu

2015-2016-os tanév

 

 

„Játsszunk ismét operát!" elnevezésű országos zenei műveltségi versenyen az országos döntőbe jutott iskolánk csapata

A csapat tagjai: Orosz Katalin, Pokoraczki Panna, Sigmond Abigél, Bödőcs Katalin, Tokárszky Máté, Koncz Fruzsina

Felkészítő tanárok: Türkné Kistörő Zsuzsanna, Kissné dr. Mogyorósi Pálma

 

Mosonyi Mihály Nemzetközi Zongoraverseny

I. korcsoport:

III. helyezett              Orosz Katalin                                   10. zm                  Felkészítő tanár: Mogyorósi Éva

Különdíj                    az „Árvaleány” című darab előadásáért

II. korcsoport:

Különdíj                    Bihari Fruzsina                                11. zm                   Felkészítő tanár: Boda Balázs

Tanári különdíj                    Mogyorósi Éva, Boda Balázs

 

 

XII. Országos Trombitaverseny

II. korcsoport:

III. helyezett                          Schroff Szilárd                     11. zm                  

III. korcsoport:

III. helyezett                          Kóczon Kornél                      12. zm

Felkészítő tanár:                     Madarassy Balázs

Zongorán közreműködött:         Kozma Dávid

 

 

V. Kádár Ferenc Népzene és Néptáncverseny

Hangszeres szólisták

III. korcsoport

Arany fokozat           citera                                                Barna Anikó                            10. zm          Felkészítő tanár: Dragony Gábor

Különdíj                    letisztult virtuóz citerajátékáért         Barna Anikó                             10. zm         

Arany fokozat           citera                                                Benedek Ádám                        11. zm          Felkészítő tanár: Dragony Gábor

Különdíj                    autentikus előadásáért                     Benedek Ádám                        11. zm

Arany fokozat           népi hegedű                                     Bakos Dániel                            10. zm          Felkészítő tanár: Dezsőházi Tamás

Ezüst fokozat           népi hegedű                                     Dienes Györk Márton              10. zm          Felkészítő tanár: Dezsőházi Tamás

Arany fokozat           népi hegedű                                    Vigh Szilvia Ágnes                    11. zm          Felkészítő tanár: Dezsőházi Tamás

 

IV. korcsoport

Hangszeres szólisták

Arany fokozat           citera                                                                    Dudás Klára              13. zm          Felkészítő tanár: Dragony Gábor

Különdíj         a szentlőrinci dallamok hiteles, virtuóz előadásáért              Dudás Klára              13. zm

Különdíj         Szilágyi Endre dévaványai citerakészítő mester citerája       Dudás Klára              13. zm

 

III. korcsoport

Együttes

Arany fokozat           citera               Szabó Panna                                 9. zm          Felkészítő tanár: Nauner-Agárdi Éva

                                                          Szabolcsi Flóra                              9. zm          Felkészítő tanár: Nauner-Agárdi Éva

                                                          Nagy Zsolt Arnold                           9. zm          Felkészítő tanár: Nauner-Agárdi Éva

III. korcsoport

Szóló ének

Arany fokozat           népi ének       Borbáth Szilveszter                          9. tm          Felkészítő tanár: Bartháné Kallós Angelika

Különdíj                    népi ének       Borbáth Szilveszter                          9. tm

 

„Játsszunk ismét operát!" elnevezésű országos zenei műveltségi versenyen az országos döntőben I. helyezést ért el iskolánk csapata

A csapat tagjai: Orosz Katalin, Pokoraczki Panna, Sigmond Abigél, Bödőcs Katalin, Tokárszky Máté, Koncz Fruzsina

Felkészítő tanárok: Türkné Kistörő Zsuzsanna, Kissné dr. Mogyorósi Pálma

 

Középiskolások III. Zenei Versenye

Szolfézs – Zeneelmélet kategória

I. korcsoport

Különdíj         Orosz Katalin                                   9. zm          Felkészítő tanár: Pető István

 

II. korcsoport

I. helyezés      Puskás Péter Csaba                       13. zm          Felkészítő tanár: Türkné Kistörő Zsuzsanna

II. helyezés    Pokoraczki Panna                            12. zm          Felkészítő tanár: Pető István

Különdíj         Pethő Bettina                                   12. zm          Felkészítő tanár: Pető István

 

Klasszikus hangszerjáték kategória

I. korcsoport

II. helyezés:    Panulin Norbert          klarinét           9. zm          Felkészítő tanár: Pintér Árpád

III. helyezés    Heczel Sándor            klarinét           9. zm          Felkészítő tanár: Pintér Árpád

Különdíj         Morvai Renáta             klarinét           9. zm          Felkészítő tanár: Pintér Árpád

 

I. korcsoport

Különdíj         Bánszki Réka               fuvola             9. zm          Felkészítő tanár: Tóth Rita

 

II. korcsoport

I. helyezés       Koncsol Kamilla        fuvola             11. zm          Felkészítő tanár: Tóth Rita

 

Népi hangszerjáték kategória

I. korcsoport

I. helyezés       Barna Anikó               citera               9. zm          Felkészítő tanár: Dragony Gábor

II. helyezés      Szabó Panna              citera               9. zm          Felkészítő tanár: Nauner-Agárdi Éva

II. helyezés      Tóth Gergő                 citera               9. zm          Felkészítő tanár: Nauner-Agárdi Éva

III. helyezés     Nagy Zsolt Arnold      citera               9. zm          Felkészítő tanár: Nauner-Agárdi Éva

Különdíj           Szabolcsi Flóra          citera               9. zm          Felkészítő tanár: Nauner-Agárdi Éva

 

II. korcsoport

I. helyezés       Dudás Klára              citera               13. zm          Felkészítő tanár: Dragony Gábor

 

Népdaléneklés kategória

I. korcsoport

I. helyezés       Borbáth Szilveszter      népi ének           9. tm          Felkészítő tanár: Bartháné Kallós Angelika

Különdíj           Jeremiás Kincső           népi ének        10. zm          Felkészítő tanár: Juhász Erika

Különdíj           Óbis Kinga                     népi ének        10. zm          Felkészítő tanár: Bartháné Kallós Angelika

 

II. korcsoport

Különdíj         Szabó Fanni              népi ének        11. zm          Felkészítő tanár: Bartháné Kallós Angelika

 

Pályázati Hangverseny

I. helyezett:          Juhász Eszter            13. zm          Felkészítő tanár: Mogyorósi Éva

II. helyezett:         Nagy Márton              13. zm          Felkészítő tanár: Czakó Erika

III. helyezett:        Pokoraczki Panna      12. zm          Felkészítő tanár: Mogyorósi Éva

Közönségdíj:        Juhász Eszter            13. zm

„ Universitas gyűrű”:      Koncsol Kamilla        11. zm          Felkészítő tanár: Tóth Rita

 

Népzenész Pályázati Hangverseny

„ Universitas gyűrű”:      Szabó Fanni             11. zm          Felkészítő tanár: Bartháné Kallós Angelika

Közönségdíj:                    Bakos Dániel            10. zm         Felkészítő tanár: Dezsőházi Tamás

 

Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Verseny

Népdaléneklés

Szólisták versenye:

III. korcsoport

I. helyezett             Borbáth Szilveszter               Felkészítő tanár:Bartháné Kallós Angelika
I. helyezett             Szabó Fanni                            Felkészítő tanár:Bartháné Kallós Angelika

Különdíj                  a leghitelesebb előadásért    Szabó Fanni              Felkészítő tanár: Bartháné Kallós Angelika

 

IX. Országos Énekkari Verseny

Leánykar:      I. helyezés

Felkészítő tanár: Türkné Kistörő Zsuzsanna

Zongorán közreműködött: Kozma Dávid

A Leánykar tagjai voltak: Bánszki Réka, Beregszászi Zsuzsa, Demcsák Gabriella, Homoki Szintia, Molnár Enikő, Orosz Katalin, Papp Dorka, Bihari Fruzsina, Koncsol Kamilla, Molnár Zsanett, Pethő Bettina, Pokoraczki Panna, Sigmond Abigél, Farkas Eszter, Garda Fanni, Halász Petra, Juhos Janka, Szabó Eszter, Turgyán Dóra, Orosz Virág

 

VIII. Országos Gitárverseny

II. korcsoport

I. helyezett        Tokárszky Máté          11. zm

Különdíj             Tokárszky Máté          11. zm

Különdíj, az Eötvös Zenei Alapítvány díja, egy Kohno-Sakurai mesterhangszer használata 1 évre          Béres Enikő          11. zm                                 

 

III. korcsoport

Különdíj          Nagy Márton          13. zm

A Zenetanárok Társasága különdíja, „Zenetanárok a tehetségekért” tanévzáró koncertjén való részvétel          Nagy Márton        13. zm

 

Felkészítő tanáruk:Czakó Erika

Tanári különdíj eredményes felkészítő munkájáért          Czakó Erika

 

 

IV. Topolyai Zenei Napok, Bácstopolya  „Égi húrok” - 4. Nemzetközi Gitárverseny

V. korcsoport

II. helyezés          Girincsi Márton         9. zm

 

VI. korcsoport

I. helyezés          Tokárszky Máté          13. zm

II. helyezés          Nagy Márton             13. zm

III. helyezés         Béres Enikő               11. zm

Felkészítő tanáruk:     Czakó Erika

 

 

Bartók Béla születésének 135. évfordulója alkalmából rendezett műveltségi vetélkedő

II. korcsoport                        II. helyezés

A csapat tagjai: Bödőcs Katalin, Koncsol Kamilla, Orosz Katalin, Papp Dorka, Pokoraczki Panna, Sigmond Abigél

Felkészítő tanár: Kissné dr. Mogyorósi Pálma, Pető István

 

XI. Vass Lajos Népzenei Találkozó és Verseny országos középdöntőjében Vass Lajos KIEMELT ARANY FOKOZATOTértek el Barna Anikó 10. zm és Szabó Fanni 11. zm osztályos tanulók, ezáltal a novemberben megrendezésre kerülő országos döntőbe jutottak.

Felkészítő tanáruk: Bartháné Kallós Angelika